Jak uszyć pasek na nadgarstek do torebki - tutorial

Jak uszyć pasek na nadgarstek do torebki – tutorial


Pasek na nadgarstek jest nieodłącznym elementem torebek noszonych w ręku. Poniżej znajdziesz 2 proste sposoby na wykonanie takiego paska.

Sposobów na uszycie tego typu uchwytu jest wiele. Najłatwiejszym do wykonania jest pasek z taśmy nośnej. Bardziej elegancki będzie jednak pasek z materiału, z którego została uszyta torebka.

Pasek na nadgarstek z taśmy nośnej

1. Utnij kawałek taśmy nośnej – do pożądanego obwodu dodaj ok. 3-4 cm na mocowanie. Końce taśmy zabezpiecz przy pomocy ognia (przytop).

2. Załóż na pasek karabińczyk i złóż pasek na pół (prawą stroną do środka). Zszyj końce paska. Wywróć pasek na prawą stronę, umieść karabińczyk przy wcześniejszym przeszyciu i jeszcze raz przeszyj pasek, żeby ukryć brzegi taśmy nośnej.

 

Lubisz szyć torebki? Może zainteresuje Cię mój kurs:Kurs kosntrukcji i szycia torebek, kursy szycia torebek online

Pasek na nadgarstek z materiału

1. Przygotuj pasek materiału. Jego szerokość powinna być równa czterokrotności pożądanej szerokości gotowego uchwytu. Długość paska powinna równać się pożądanemu obwodowi końcowemu + dodatkowe 3-4 cm na mocowanie.

2. Zaprasuj pasek na pół (po długości, w kierunku lewej strony materiału). Rozłóż pasek, następnie zaprasuj długie brzegi paska tak, aby spotkały się na środku (ponownie w kierunku lewej strony materiału). Pasek powinien być teraz zaprasowany na 4 równe części.

Załóż na pasek karabińczyk, a następnie złóż pasek na pół (tym razem po szerokości, prawa strona materiału wewnątrz). Rozłóż końce paska i zszyj, szyjąc z 1 cm zapasem na szew.

3. Rozprasuj (na boki) zapasy na szwy, a następnie złóż pasek, tak jak został zaprasowany na początku. Przeszyj pasek wkoło wzdłuż obu brzegów, szyjąc ok. 3 mm od krawędzi.

 

4. Pozostaje już tylko zamocować karabińczyk, żeby się nie przesuwał. Możesz to zrobić przeszywając pasek lub np. przy pomocy nitu.

Która wersja paska na nadgarstek bardziej Ci się podoba? 🙂


Napisz co o tym myślisz, możesz także podyskutować na temat tego artykułu na naszej grupie Facebook.

Leave a Reply