Jak uszyć uchwyt spinający rączki w torbie sportowej / podróżnej - tutorial

Jak uszyć uchwyt spinający rączki do torby Timi – tutorial


Uchwyt spinający rączki to całkiem przydatny i często spotykany dodatek do toreb sportowych lub turystycznych. Ciekawa jestem czy lubisz korzystać z tego rozwiązania? W tym tutorialu pokażę Ci jak uszyć najprostszą i najszybszą wersję takiego uchwytu, który możesz dodać do dowolnego modelu torby.

W tutorialu przygotuję uchwyt do torby z mojego najnowszego wykroju, czyli Torby Timi.

Materiały potrzebne do uszycia uchwytu

Będziesz potrzebować:

  • prostokąt wycięty z kodury lub podobnego, niestrzępiącego się materiału (możesz użyć także innych tkanin, ale trzeba będzie dodatkowo podwinąć w nich brzegi), o wielkości 15 x 13 cm
  • rzep – kawałek o długości 13 cm

Jak uszyć łącznik do rączek krok po kroku

1Zawiń dodatki na szwy wzdłuż krótszych brzegów prostokąta, w kierunku lewej strony materiału, i przeszyj, szyjąc ok. 7-8 mm od krawędzi. Cięte brzegi prostokąta oraz rzepu możesz wcześniej opalić zapalniczką.
2 Na prawej stronie materiału (prostokąta) oznacz linię dodatku na szew wzdłuż jednego z jego niezabezpieczonych boków. Rozdziel części rzepu i przyłóż do narysowanej linii jedną z części (lewą stroną do prawej strony materiału). Naszyj rzep, szyjąc wzdłuż „dopasowanego” boku.
3 Zawiń rzep na lewą stronę uchwytu, zaginając materiał wzdłuż wykonanego w poprzednim kroku szwu. Przeszyj rzep wzdłuż drugiego brzegu.
4Kolej na drugą część rzepu. Narysuj linię dodatku na szew na ostatnim, niezabezpieczonym boku, tym razem na lewej stronie materiału. Przyłóż do niej rzep i naszyj wzdłuż dopasowanego boku.
5 Zawiń przyszyty rzep na prawą stronę uchwytu, zaginając materiał wzdłuż wykonanego w poprzednim kroku szwu. Przyszyj rzep wzdłuż drugiego brzegu.
6 Na koniec możesz doszyć uchwyt do jednej z rączek torby.

Gotowa torba z uchwytem prezentuje się tak:

A może masz ochotę na trochę większe wyzwanie? Uszyj ze mną oryginalną torbę podróżną lub torbę na siłownię! 🙂


Napisz co o tym myślisz, możesz także podyskutować na temat tego artykułu na naszej grupie Facebook.

Leave a Reply