Metalowa końcówka do zamka - jak ją zamocować

Metalowa końcówka do zamka – jak ją zamocować


Metalowa końcówka to łatwy i szybki sposób na estetyczne wykończenie zamka. Na rynku dostępne są 2 warianty takich końcówek i o ile pierwszy, ze śrubką, zazwyczaj nie sprawia większych problemów, tak końcówka z bolcem może okazać się dosyć oporna na nasze próby jej mocowania. Jednak nie przejmuj się, znalazłam i na nią sposób!

Po lewej końcówka ze śrubką, po prawej taka z bolcem:

Wykończenie zamka metalową końcówką

Niezależnie od tego, którą wersję takiego zakończenia posiadasz, początkowy etap jego mocowania wygląda tak samo. Należy złożyć taśmę zamka, tak by zredukować szerokość jego końca. Dzięki temu bez problemu zmieści się w tym metalowym zakończeniu. Jeżeli taśma zamka jest wystrzępiona, przytnij wystające nitki lub opal koniec zapalniczką.

Następnie zakładamy końcówkę, a w otwór na tyle wkładamy śrubkę lub bolec.
W przypadku śrubki sprawa jest prosta, po prostu dokręcamy ją małym śrubokrętem. W przypadku bolca trzeba go jednak czymś zacisnąć. Początkowe moje próby kończyły się fiaskiem, może w Twoim przypadku było podobnie? Młotek czy kombinerki nie dawały rady i już myślałam, że może potrzebne jest do tego jakieś dedykowane narzędzie.
Aż wpadłam na pomysł, by użyć do tego imadła i, o dziwo, zadziałało cudnie. Bolec dociskamy tak daleko, jak się da – u mnie nie wszedł do samego końca, ale nic złego się z tym nie dzieje. Dla pewności, przed włożeniem bolca, można by było dodać jeszcze do wnętrza kropelkę kleju, ale w moim przypadku nie było to niezbędne. Po dociśnięciu bolec trzyma się ładnie na swoim miejscu i nie wyskakuje. Imadło nie uszkodziło też w żaden sposób końcówki.

PS Do końca tygodnia wykrój na torebkę Sarę możesz kupić aż o 30% taniej z kodem: SaraStart. Sprawdź szczegóły!


Napisz co o tym myślisz, możesz także podyskutować na temat tego artykułu na naszej grupie Facebook.

Leave a Reply